آخرین اخبار
به مناسبت 16 آذر
مسئول نهاد رهبری در جمع دانشجویان
حضور حاج آقا ثابت در جمع دانشجویان پیام نور مرکز نورآبادممسنی به مناسبت 16 آذر
به مناسبت 16 آذر روز دانشجو
نشست دانشجویی پرسش و پاسخ با ریاست دانشگاه
به همت کانون های فرهنگی، بسیج دانشجویی و انجمن های علمی نشستی دانشجویی با حضور ریاست مرکز دانشگاه پیام نور مرکز شیراز برگزار گردید.
سالروز شهادت آیت الله شهید حسن مدرس
اولین مرد مجاهد
امام خمینی به کرات از مقابله شهید مدرس با خودکامگی رضاشاهی و نفوذ بیگانگان، برای الگوگیری روحانیون شیعه نام برده است. یکی از اثرگزار ترین این بیانات ...
الگوی پیشرفت اسلامی – ایرانی
آغاز 22مین دوره همسر تا بهشت
مسابقه کتابخوانی کتاب جوانی در 180 ثانیه
قرار هفتگی دانشگاهیان پیام نوری
تودیع و معارفه رییس پیام نور مرکز شیراز
خوش آمدید
آمادگی دانشگاه پیام نور برای حل چالش های کشور
صفحه اصلي > اخبار نهاد 
اخبار > زخم ها را بشناسید و آن ها را فریاد بزنید
 


 

    سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦                       

                        ‌حجت الاسلام محمدیان در جدیدترین نشست دفتر تحکیم وحدت::                           

زخم ها را بشناسید و آن ها را فریاد بزنید

‌حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در سی و چهارمین نشست انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور (دفتر تحکیم وحدت) تاکید کرد:

 

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در سی و چهارمین نشست انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور (دفتر تحکیم وحدت):

در بین انقلاب‌های متعددی که در عصر ما(در کشورهای مختلف) اتفاق افتاده است، امام(ره) تنها رهبر انقلابی بود که در لباس انبیا ظهور کرد و ادامه‌دهندۀ راه انبیا شناخته می‌شد؛ ایشان شعار انبیا را زنده کرد و با صراحت از «حاکمیت اسلام» سخن گفت. مردم هم چون حاکمیت اسلام را می‌خواستند، پشت سر امام(ره) قرار گرفتند؛ این نکتۀ بسیار مهمی است.

 

عامل اصلی شکل‌گیری انقلاب، انگیزۀ مردم برای احیای اسلام در کشور بود   

خیلی‌ها از نگاه‌ها و زاویه‌های گوناگون، انقلاب ما را تحلیل کرده‌اند، حتماً در آن زمان، مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هم بود، هر کدام از این مشکلات هم موجب نارضایتی در اقشاری از مردم بود، ولی عامل اصلی، هیچ‌کدام از اینها نبود! عامل اصلی، همان احساس مردم بود که «بناست در این کشور، اسلام زنده شود»

وی افزود: امام(ره) مردم را به اسلام ناب دعوت می‌کرد و مردم می‌فهمیدند که این اسلام ناب، نمی‌تواند با حکومت طاغوت و سلطۀ بیگانگان جمع بشود. البته نمی‌گوییم همۀ کسانی که آن‌موقع به میدان آمدند، حتماً انگیزۀ کاملاً دینی داشتند ولی اغلب مردم، انگیزۀ دینی داشتند و برای احیای اسلام در این کشور، به میدان آمدند و برداشت عمومی هم این بود که «اسلام می‌تواند این مشکلات را حل کند، و ملت ما دیگر این‌قدر در دنیا تحقیر نخواهد شد.»

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور تأکید کرد: هرچند امروز هم مشکلاتی داریم ولی ما از مشکلات بزرگ‌تر از اینها با موفقیت عبور کرده‌ایم و حتماً از این مشکلات هم می‌توانیم عبور کنیم. توانمندی انقلاب اسلامی بسیار بالاتر از اینهاست. ولی به‌تعبیر رهبر انقلاب، یک «زخم‌هایی وجود دارد» که مگس‌ها روی همین زخم‌ها (مشکلات داخلی) می‌نشینند. اگر زخم‌ها معالجه نشود، دشمن از آن سوءاستفاده می‌کند. البته انقلاب ما قدرت حل این مشکلات را دارد.

کاری که شما جریان‌های دانشجویی می‌توانید انجام دهید، شناخت دقیق این زخم‌هایی است که در درون کشورمان داریم؛ این کمکی است که از شما برمی‌آید.

وی تأکید کرد: به انقلابی‌بودنِ خودتان افتخار کنید؛ هم با زبان و هم با عمل خودتان! خدمتی که این انقلاب به کشورمان کرده است، در این چند قرن اخیر قطعاً بی‌نظیر است. بله؛ ضعف‌ها و زخم‌هایی هم داریم که دنبال معالجۀ آنها هستیم.

در طول این چهل سال، اسناد بسیاری وجود دارد که نشان‌دهندۀ حقانیت جمهوری اسلامی و کج‌روی و گمراهی دشمنان است؛ شما می‌توانید این اسناد را-به‌صورت‌های مختلف- به اطلاع مردم برسانید.

 

طبیعی است که دشمن برای نااَمن‌کردنِ کشور، روی زخم‌های داخلی دست بگذارد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: امروز آمریکایی‌ها در منطقه، در نقشه‌های خود شکست خورده‌اند، آنها خودشان داعش را درست کردند و می‌گفتند: 20سال طول می‌کشد که داعش در عراق و سوریه از بین برود! ولی با همت بسیج مردمی و نیروهای مقاومت، داعش در این منطقه شکست خورد.

دشمنان ما در ماجرای کردستان عراق هم شکست خوردند. در یمن هم الان عربستان حدود سه‌سال است که در باتلاق گیر کرده است.

همۀ این ناامنی‌ها در منطقه، در اصل برای این بود که کشور ما را ناامن کنند و به‌هم بریزند. البته طبیعی است که آنها برای ناامن‌کردنِ اینجا تلاش کنند. طبیعی است که دشمن بخواهد روی زخم‌های داخلی ما دست بگذارد و ضربه بزند.

 

برخی مسئولان، روحیۀ انقلابی را از دست داده‌‌ و آلودۀ اشرافیت شده‌اند

وی تأکید کرد: مهم این است که ما روحیۀ انقلابی خودمان را از دست ندهیم. ولی متاسفانه عده‌ای از ما مسئولین، گرفتار اشرافیت و آلودۀ ثروت و قدرت شده‌ایم و آن روحیۀ انقلابی را از دست داده‌ایم.

آن جریانی که آلوده نیست، می‌تواند این مشکلات را حل کند. رهبر انقلاب فرمود: «با دستمال کثیف، نمی‌شود شیشه را پاک کرد!» کسانی که آلوده نیستند، می‌توانند در این عرصه کمک کنند، گفتمان‌سازی کنند، مطالبه کنند. البته این‌کار هم هزینه دارد؛ مطالبه‌گری در این بخش‌ها، هزینه دارد و ممکن است یک عده‌ای، از شما خوششان نیاید؛ ولی به هزینه‌اش می‌ارزد!

 

ایجاد فضای گفتمانی و مطالبه‌گری، مهم‌ترین وظیفۀ انجمن‌های اسلامی است/ آرمان‌های انقلاب را با کمال ادب و با صدای بلند، فریاد بزنید

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خطاب به جوانان دانشجو گفت: شما جوانان می‌توانید وارد این میدان بشوید و به‌صورت علمی و در عین‌حال با صراحت و شجاعت، از این انقلاب، دفاع کنید. این فضای گفتمانی و مطالبه‌گری، مهم‌ترین کاری است که برعهدۀ شما انجمن‌های اسلامی قرار دارد.

مجموعۀ شما، در دانشگاه‌ها تأثیرگذار است، با سرِ افراشته و با افتخار، از انجمن اسلامی خودتان و آرمان‌های خودتان دفاع کنید. با کمال ادب ولی با صدای بلند، آرمان‌های انقلاب را فریاد بکشید. مطمئن باشید اگر برخی از مسئولین، حرف‌های شما را نشوند، خیلی‌های دیگر هستند که حرف‌های شما را می‌شنوند.

به فضای «نظارت همگانی» بیشتر دامن بزنید

نیاز هست که به این فضای نظارت همگانی، بیشتر دامن بزنید و فضای مجازی-علی‌رغم همۀ آسیب‌هایش- از این جهت، فرصت‌های خوبی را فراهم کرده است. همۀ افراد که با نصیحت و موعظه و انذار، کنترل نمی‌شوند! بخش عمده‌ای از کارها، با نظارت عمومی درست می‌شود.

 

 

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد رهبری کشور

 

فایل ضمیمه:

 

 

 


خروج