آخرین اخبار
ضیافت اندیشه دانشجویی تابستان 97
ضیافت اندیشه دانشجویی تابستان 97 برگزار می شود.
روابط عمومی دفتر نهاد رهبری دانشگاه : مجوز برگزاری طرح ضیافت اندیشه دانشجویی صادر گردیده...
دومین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی
تفهم، تعلم، تعقل و حکمت
دومین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه در سال 97 با موضوع " تفهم، تعلم، تعقل و حکمت " با حضور استاد دکتر خسروپناه برگزار گردید.
اولین هم اندیشی اساتید در سال 97
بحران آب یا بحران مدیریت آب
اولین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی پیام نور شیراز با موضوع بحران آب برگزار شد.
جشن بزرگ همراهی
سوم خرداد تاریخی
جشن بزرگ ازدواج دانشجویی
پیوند آسمانی
ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در دانشگاه پیام نور استان فارس
تشکیل اولین جلسه طرح ترجمه قرآنی - گروه کارمندان و اساتید خانم
تنظیم ساعت پایتخت به وقت دلار ؟!
صفحه اصلي > اخبار نهاد 
اخبار > ابتلاء و امتحان، سنت خداست
 


 

    چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦                       

                        مسئول نهاد رهبری در جمع فالین فرهنگی بسیجی::                           

ابتلاء و امتحان، سنت خداست

تقدیر و تشکر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان فارس از دانشجویان بسیجی به سبب نقش آفرینی در عرصه مهم انتخابات گذشته.

 

 

حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا ثابت، مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان فارس در جمع فعالین فرهنگی بسیجی دانشگاه گفت: سنت خدا این است که انسانها را با امتحان و آزمایش های متفاوت می آزماید و به هر کس به اندازه قبولی در آن ، پاداش می دهد.

وی با بیان حدیثی درباره امتحانهای دوران غیبت اظهار داشتند: «حميري از حضرت رضا عليه ‏السلام روايت مي‏کند که آن حضرت فرمود، امام صادق عليه‏ السلام مي‏فرمايد: بخدا سوگند آنچه انتظارش را مي‏کشيد، و براي وقوع آن، چشم دوخته ‏ايد (دولت حق) بوجود نخواهد آمد تا اين که آزمايش و گرفتار شويد و از هر ده نفر شما اندکي باقي بماند. همان طور که خداوند مي‏فرمايد: آيا چنين پنداشته‏ ايد که (تنها با ادعای ايمان) وارد بهشت خواهيد شد در حالی که خداوند هنوز مجاهدان از شما و صابران را مشخص نساخته است ؟! .(آل عمران / 142)

 

 

برخی آزمایش ها آنقدر سخت است که جز افراد اندکی سربلند بیرون نمی آیند.

وی با اشاره به این نکته که سنتهای الهی در جامعه جریان دارد، افزود : طبق آیه شریفه ۱۴۲ سوره مبارکه عمران، خداوند سفره ای را پهن می کند تا اهل صبر و تلاش را مشخص کند و بعد آن ها را به بهشت ببرد، پس هر کسی که در این عرصه (مثل انتخابات) نقش آفرینی داشته و تلاشی در جهت تقویت نظام اسلامی کرده، فارغ از پیروزی ظاهری در انتخابات، حتما مأجور است و به اندازه تلاشش برد اخروی کرده است.

وی افزود: از سوی دیگر این انقلاب انشاء الله مقدمه ظهور است این موضوع می طلبد که سره از ناسره شناخته شود و مدعیان واقعی از غیر آن جدا گردند از این رو مسیر انقلاب به گونه ای پیش می رود که افراد مدعی را از افراد مخلص و متقیِ واقعی، تمییز دهد.

آیات ابتدایی سوره عنکبوت نیز این واقعیت را صحه گذاشته که { آیا مردم گمان کردند همین که بگویند: «ایمان آوردیم»، به حال خود رها می‌شوند و آزمایش نخواهند شد؟! } 

مسوول دفتر نهاد رهبری دانشگاه در پایان اظهار کردند که زبان دین زبان فطرت است که مرز جغرافیایی نمی شناسد و همه از آن حمایت می کنند.فطرت مدافع عدالت، صداقت، امانت داری، توحید، و ضد فریب و نیرنگ، تدلیس و خدعه، ظلم و تحقیر است.

امید است که همه ما ضمن شناخت صحیح و دقیق زبان فطرت ، آن را به مردم معرفی نموده و تبیین نماییم و در برنامه ریزی های دانشگاهی مورد توجه قرار دهیم.

 

 

 

همچنین در این جلسه، آقای حاجی زاده مسئول بسیج دانشجویی شهید شاهچراغی دانشگاه پیام نور شیراز ضمن تشریح اهداف مورد پیگیری بسیج دانشجویی در ایام انتخابات گفت:

بسیج دانشجویی به عنوان تشکلی فراجناحی سه هدف را دنبال می کرد، اول شرکت حداکثری عموم مردم در انتخابات، دوم تبیین معیارهای انتخاب اصلح و سومین هدف، ترویج اعتماد و احترام متقابل به آنچه که به عنوان منتخب مردم از صندوقهای رأی بیرون می آید

وی در پایان صحبت هایش با اشاره به اقدامات اجرایی که در راستای تحقق این اهداف بوده افزود: ما مجموعه بسیج دانشجویی اعم از برادر و خواهر، همه‌ی تلاش خود را جهت تحقق این اهداف انجام دادیم که نتیجتاً به برگزاری ۵ تریبون آزاد در سطح دانشگاه و برپایی "کافه انتخابستان" با غرفه هایی با موضوعات مختلف، از جمله این اقدامات بود.

 

همچنین در این جلسه تعدادی از فعالین دانشجویی نیز به بیان نقطه نظرات و تحلیل خود درباره انتخابات پرداختند.


 

فایل ضمیمه:

 

 

 


خروج