آخرین اخبار
نشست شورای مشورتی دانشجویی
سلمان فارسی الگویی شایسته برای فعالین دانشجوی انقلابی
نشست شورای مشورتی با حضور جمعی از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه برگزار گردید.
هفتمین نشست هم اندیشی اساتید هیئت علمی دانشگاه پیام نور شیراز
عوامل ایجاد، بقاء و تداوم انقلاب اسلامی ایران و چالش ها
هفتمین نشست هم اندیشی اساتید هیئت علمی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز به مناسبت دهه فجر برگزار شد.
نشست هم اندیشی در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب
در برخی جاها از اندیشه امام فاصله گرفته ایم
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، نشست علمی و هم اندیشی استادان دانشگاه پیام نور با حضور حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهشی و دانشنامه انقلاب اسلامی در سازمان مرکزی و به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.
زخم ها را بشناسید و آن ها را فریاد بزنید
دومین رویداد ملی کارآفرینی
بازدید مسئول نهاد پیام نور استان از مرکز فیروزآباد
اتحاد رمز پیروزی انقلاب و بقای آن
تحصن در دانشگاه تهران
سه اولویت اصلی در اصلاحات آینده
نشست یک روزه هم اندیشی اساتید معارف الهیات و حقوق
صفحه اصلي > اخبار نهاد 
اخبار > ابتلاء و امتحان، سنت خداست
 


 

    چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦                       

                        مسئول نهاد رهبری در جمع فالین فرهنگی بسیجی::                           

ابتلاء و امتحان، سنت خداست

تقدیر و تشکر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان فارس از دانشجویان بسیجی به سبب نقش آفرینی در عرصه مهم انتخابات گذشته.

 

 

حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا ثابت، مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان فارس در جمع فعالین فرهنگی بسیجی دانشگاه گفت: سنت خدا این است که انسانها را با امتحان و آزمایش های متفاوت می آزماید و به هر کس به اندازه قبولی در آن ، پاداش می دهد.

وی با بیان حدیثی درباره امتحانهای دوران غیبت اظهار داشتند: «حميري از حضرت رضا عليه ‏السلام روايت مي‏کند که آن حضرت فرمود، امام صادق عليه‏ السلام مي‏فرمايد: بخدا سوگند آنچه انتظارش را مي‏کشيد، و براي وقوع آن، چشم دوخته ‏ايد (دولت حق) بوجود نخواهد آمد تا اين که آزمايش و گرفتار شويد و از هر ده نفر شما اندکي باقي بماند. همان طور که خداوند مي‏فرمايد: آيا چنين پنداشته‏ ايد که (تنها با ادعای ايمان) وارد بهشت خواهيد شد در حالی که خداوند هنوز مجاهدان از شما و صابران را مشخص نساخته است ؟! .(آل عمران / 142)

 

 

برخی آزمایش ها آنقدر سخت است که جز افراد اندکی سربلند بیرون نمی آیند.

وی با اشاره به این نکته که سنتهای الهی در جامعه جریان دارد، افزود : طبق آیه شریفه ۱۴۲ سوره مبارکه عمران، خداوند سفره ای را پهن می کند تا اهل صبر و تلاش را مشخص کند و بعد آن ها را به بهشت ببرد، پس هر کسی که در این عرصه (مثل انتخابات) نقش آفرینی داشته و تلاشی در جهت تقویت نظام اسلامی کرده، فارغ از پیروزی ظاهری در انتخابات، حتما مأجور است و به اندازه تلاشش برد اخروی کرده است.

وی افزود: از سوی دیگر این انقلاب انشاء الله مقدمه ظهور است این موضوع می طلبد که سره از ناسره شناخته شود و مدعیان واقعی از غیر آن جدا گردند از این رو مسیر انقلاب به گونه ای پیش می رود که افراد مدعی را از افراد مخلص و متقیِ واقعی، تمییز دهد.

آیات ابتدایی سوره عنکبوت نیز این واقعیت را صحه گذاشته که { آیا مردم گمان کردند همین که بگویند: «ایمان آوردیم»، به حال خود رها می‌شوند و آزمایش نخواهند شد؟! } 

مسوول دفتر نهاد رهبری دانشگاه در پایان اظهار کردند که زبان دین زبان فطرت است که مرز جغرافیایی نمی شناسد و همه از آن حمایت می کنند.فطرت مدافع عدالت، صداقت، امانت داری، توحید، و ضد فریب و نیرنگ، تدلیس و خدعه، ظلم و تحقیر است.

امید است که همه ما ضمن شناخت صحیح و دقیق زبان فطرت ، آن را به مردم معرفی نموده و تبیین نماییم و در برنامه ریزی های دانشگاهی مورد توجه قرار دهیم.

 

 

 

همچنین در این جلسه، آقای حاجی زاده مسئول بسیج دانشجویی شهید شاهچراغی دانشگاه پیام نور شیراز ضمن تشریح اهداف مورد پیگیری بسیج دانشجویی در ایام انتخابات گفت:

بسیج دانشجویی به عنوان تشکلی فراجناحی سه هدف را دنبال می کرد، اول شرکت حداکثری عموم مردم در انتخابات، دوم تبیین معیارهای انتخاب اصلح و سومین هدف، ترویج اعتماد و احترام متقابل به آنچه که به عنوان منتخب مردم از صندوقهای رأی بیرون می آید

وی در پایان صحبت هایش با اشاره به اقدامات اجرایی که در راستای تحقق این اهداف بوده افزود: ما مجموعه بسیج دانشجویی اعم از برادر و خواهر، همه‌ی تلاش خود را جهت تحقق این اهداف انجام دادیم که نتیجتاً به برگزاری ۵ تریبون آزاد در سطح دانشگاه و برپایی "کافه انتخابستان" با غرفه هایی با موضوعات مختلف، از جمله این اقدامات بود.

 

همچنین در این جلسه تعدادی از فعالین دانشجویی نیز به بیان نقطه نظرات و تحلیل خود درباره انتخابات پرداختند.


 

فایل ضمیمه:

 

 

 


خروج