آخرین اخبار
ضیافت اندیشه دانشجویی تابستان 97
ضیافت اندیشه دانشجویی تابستان 97 برگزار می شود.
روابط عمومی دفتر نهاد رهبری دانشگاه : مجوز برگزاری طرح ضیافت اندیشه دانشجویی صادر گردیده...
دومین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی
تفهم، تعلم، تعقل و حکمت
دومین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه در سال 97 با موضوع " تفهم، تعلم، تعقل و حکمت " با حضور استاد دکتر خسروپناه برگزار گردید.
اولین هم اندیشی اساتید در سال 97
بحران آب یا بحران مدیریت آب
اولین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی پیام نور شیراز با موضوع بحران آب برگزار شد.
جشن بزرگ همراهی
سوم خرداد تاریخی
جشن بزرگ ازدواج دانشجویی
پیوند آسمانی
ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در دانشگاه پیام نور استان فارس
تشکیل اولین جلسه طرح ترجمه قرآنی - گروه کارمندان و اساتید خانم
تنظیم ساعت پایتخت به وقت دلار ؟!
صفحه اصلي > اخباردانشگاه 
اخبار > فارغ التحصیلی با "مهارت" برای دانشجویان پیام نور فارس
 


 

    شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٦                       

                        گام مهم اداره كل آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه پیام نور برای مهارت آموزی دانشجویان:                           

فارغ التحصیلی با "مهارت" برای دانشجویان پیام نور فارس

گام مهم اداره كل آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه پیام نور برای مهارت آموزی دانشجویان برداشته شد. دانشگاه پیام نور استان فارس و اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان برای مهارت آموزی بیش از 45 هزار دانشجو پیشقدم شدند.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، مدیران ارشد دو مجموعه با انعقاد تفاهم نامه همكاری، زمینه بهره مندی دانشجویان دانشگاه پیام نور در تمامی شهرستانهای فارس از آموزش های فنی و حرفه ای و دوره های مهارت آموزی و كارورزی را فراهم كردند.

بنابراین گزارش، همچنین رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس، چند تن از مدیران و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور با حضور در مركز آموزش فنی و حرفه ای تخصصی برق و الكترونیك شیراز از نزدیك با دوره های مهارتی در حوزه برق و الكترونیك، ابزاردقیق، رباتیك، هوش مصنوعی، هوشمند سازی خانگی، پنل های خورشیدی، تابلوهای برق و پی ال سی آشنا شدند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در حاشیه این بازدید، با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال اقتصاد مقاومتی،تولید واشتغال، اظهارداشت: دانشگاه پیام نور از سال گذشته اقتصاد مقاومتی و اشتغال را آغاز كرده و در این راستا مسئولیت گرایی، كارآفرینی و كیفیت را در دستور كار خود قرار داده است.

دكتر قرائتی افزود: با راه اندازی شورای كارآفرینی در دانشگاه پیام نورفارس، برنامه های متعددی برای ایجاد بسترهای اشتغالزایی فارغ التحصیلان در نظرگرفته شده است.

وی خاطرنشان كرد: یكی از مشكلات اصلی علم آموزی در جامعه ما، آموزش های تئوری است كه به دلیل همراه نبودن با مهارت، در عمل استفاده چندانی از آن نمی شود.

رئیس دانشگاه پیام نور ابراز امیدواری كرد: مسیر دانشگاه ها به سمت كارآفرینی و فنی و حرفه ای سوق داده شود تا پس از فارغ التحصیلی دانشجویان، اشتغال آنان به راحتی صورت گیرد.

مدیر كل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس نیز در نشست انعقاد تفاهم نامه همكاری مشترك با دانشگاه پیام نور اظهارداشت: امكانات بسیار مناسبی برای مهارت آموزی و آموزش حرفه های متعدد در 50 مركز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و 800 آموزشگاه خصوصی در سراسر استان فارس ایجاد شده است.

دكتر كوشكی افزود: علیرغم ایجاد زیرساخت های لازم برای آموزش مهارت رایگان در مراكز فنی وحرفه ای، هنوز خدمات این سازمان در جامعه شناخته شده نیست.

وی تصریح كرد: آموزش های ارائه شده مهارتی، از استانداردهای بین المللی پیروی كرده و گواهینامه های صادره نیز در سراسر دنیا دارای ارزش واعتبار است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از توسعه همكاری با دانشگاه پیام نور، یادآور شد: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه ها پس از فارغ التحصیلی در مراكز آموزش فنی وحرفه ای حضور یافته و دوره های مهارت آموزی را فرا میگیرند در حالی كه باید زمینه مهارت آموزی دانشجویان در دوران تحصیل فراهم شود.

لازم به ذكر است در تفاهم نامه صورت گرفته بین دانشگاه پیام نور و اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان، استفاده طرفین از توانمندی های آموزشی و پژوهشی و مهارتی، تدوین استاندارهای آموزشی موردنیاز، سازمان دهی آموزشهای مهارتی مورد نیاز دانشجویان، انجام طرح های پژوهشی درارتباط با مهارت ، اشتغال، نوآوری وكارآفرینی تاكید شده است.

 

 

فایل ضمیمه:

 

 

 


خروج